Bizler bugünün yaşlıları olan büyüklerimizin toplum içindeki yerlerini destekleyecek, aynı zamanda geleceğin yaşlıları olan diğer kuşaklarla iletişimlerini güçlendirecek projeler üretmeyi amaçlıyoruz. Başta gönüllülerimizin desteği olmak üzere yerel yönetimler, üniversiteler,  sivil toplum kuruluşları ve özel kurumlar ile ortak çalıştığımız projelerle toplumdaki yaşlanma ve yaşlılık ile ilgili önyargıları kırarak birbirimizi daha iyi anladığımız bir dünyaya katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Her Yaşta Fonu Tarafından Desteklenecek Projemize Başladık

AgeSA Hayat ve Emeklilik tarafından, Sivil Toplum için Destek Vakfı koordinasyonuyla hayata geçirilen Her Yaşta Fonu kapsamında desteklenen “Yaşlı Yakınlarına Bakım Veren Aile Bireylerine Psikososyal Destek Programı” projemizin açılış toplantısını gerçekleştirdik. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü ve Beşiktaş Belediyesi 65+ Yaşam Ofisi ile birlikte hayata geçireceğimiz bu projemiz ile, yaşlı yakınlarının bakımından sorumlu aile bireylerinin iyi oluşlarını artırmaya yönelik bir program oluşturarak hem bakım verenlerin hem de yaşlı bireylerin yaşam kalitelerini artırmaya destek olmayı amaçlıyoruz.


Beşiktaş Belediyesi 65+ Yaşam Ofisi ile İşbirliğimiz Kapsamında Belediye Personeline Empati ve Farkındalığa Yönelik Atölye Çalışmamızı Gerçekleştirdik

Beşiktaş Belediyesi bünyesinde bulunan 65+ Yaşam Ofisi ile olan işbirliğimiz kapsamında, belediye bünyesinde farklı birimlerde görev yapan belediye personeline "Yaşlılar ile Etkili İletişim ve Yaşlılık Deneyim Atölyesi" çalışmamızı gerçekleştirdik. Yaşlılık ve demans konusunda farkındalığı ve empatiyi artırmayı hedeflediğimiz atölye çalışmalarına 278 belediye personeli katılım sağladı.